top of page

Hlubina „B“ – Šenov 2:8 (2:3)

Naprosto otřesný výkon vedl k tomu, že rezerva Hlubiny odcházela ze hřiště s ostudou.

Zápas se nevyvíjel ideálně už od začátku. Už v 5. minutě hosté využili naši naprosté neschopnosti odvrátit roh a osamocený Beránek uprostřed pokutového území otevřel skóre. Hlubina odpověděla hned z rozehrávky, když nacvičený signál vedl k vyrovnání – o to se postaral hlavou Bílý. O dvě minuty později pálil z dálky Řezníček, ale gólman hostů si poradil. O další dvě minuty později pálil nebezpečně Urbánek, ale hostující brankář se štěstím vyrazil. Pak už ale přišla další z nekonečného množství osobních chyb našich hráčů. Vrabcovu přihrávku zachytil Hruška a sám proti domácímu brankáři Nerudovi si poradil – 1:2. Hlubina mohla vyrovnat brzo po inkasovaném gólu, to když se do zakončení hnal Bílý, ten byl jasně faulován v pokutovém území, ale rozhodčí Popovský nepochopitelně penaltu nenařídil. Vyrovnávacího gólu se tak domácí dočkali až ve 23. minutě a byl to opět Petr Bílý, který ve vápně nechytatelně zakončil. Ve 30. minutě ale znovu vedli hosté. Naši obránci nedokázali uhlídat jediného útočníka hostů v našem vápně, toho si našel centr ze strany a bylo to 2:3. Za chvíli měl Šenov další stoprocentní šanci, ale v situaci jeden na jednoho si hostující útočník nedokázal poradit. Řezníček mohl následně vyrovnat, ale netrefil. Naše obrana v těchto minutách existovala jen na papíře a jen těžko odvracela útoky hostů. Ve 37. minutě nás zachránil až skvělý Nerud. I přesto mohlo být do poločasu vyrovnáno, ale rychlý protiútok dvojice Bílý – Řezníček nakonec brankou neskončil. Poločasové skóre tak bylo 2:3.

Ve druhé půli pokračovalo tragikomické představení naší defenzívy. Ve 46. minutě po našem rohovém kopu a následném výkopu hostujícího brankáře si naši dva obránci nepohlídali jediného útočníka hostů a ten zvýšil na 2:4. V 55. minutě chyboval Vrabec a hosté málem zvýšili vedení. O minutu později k tomu ale stejně došlo. Naše ubohost při bránění rohů vedla k další brance – 2:5. Nerud následně dvakrát domácí podržel a jeho skvělé zákroky odevzdané domácí držely nad vodou. V závěru jsme se už ale začali nořit hluboko pod hladinu, to když hosté dvakrát potrestali naši neschopnost. Nejprve v 80. minutě po rychlém protiútoku zvýšil na 2:6 Hruška. Poté po až směšné situaci, kdy se do dlouhého míče rozhodli jít jak obránce Vrabec, tak brankář Nerud, ale ani jeden z nich míč netrefil, pohodlně zakončil do prázdné brány Smetana. V závěru Smetana završil svůj hattrick a ukončil domácí trápení. Utkání skončilo jednoznačným výsledkem 2:8.