top of page

Vytoužená posila: Dominik Šindler


Jednou z nových posil je i Dominik Šindler, který k nám přestoupil z Polanky nad Odrou. O jeho působení na Hlubině měl velký zájem i trenér Woznica: „O Dominika jsem měl zájem celou dobu, co jsem na Hlubině. Když jsem se v červnu dozvěděl, že by rád změnil působiště, velmi rychle jsme se domluvili. Dominika znám velmi dobře, jak po herní, tak i povahové stránce a bude pro nás určitě velkým přínosem. Je to hráč, který nemá problém nastoupit na obou krajích hřiště, ať už na křídle nebo v obraně, eventuálně je schopen kvalitně zaskočit ve středu zálohy. Jeho výhoda je velká univerzálnost. Dominik, by měl přinést na kraj hřiště rychlost, dynamiku, konstruktivitu. Navíc je to hráč, který svým nasazením je hodně nepříjemný pro protihráče.“ Dominika jsme vyzpovídali v krátkém rozhovoru.


Ahoj Dominiku, vítám tě v klubu, co bys o sobě prozradil ze svého soukromí?

Ahoj, děkuji. Momentálně jsem student doktorského studia na katedře Studií lidského pohybu Ostravské univerzity. Současně jsem zde i zaměstnaný ve fyziologické a antropologické laboratoři, kde provádíme zátěžové testy pro sportovce i nesportující lidi v rámci různých projektů.


Co dalšího ještě děláš rád ve volném čase?

Dá se říct, že veškeré sporty a s nimi spojení přátelé. Jsem poměrně dost soutěživý, takže pokud se o nic nehraje, 20 tak to není pro mě.


Za jaké všechny týmy jsi v minulosti hrál?

S fotbalem jsem začínal v tehdejším NH Classic Ostrava (dnes Ostrava-Jih). Ještě v žákovských kategorií jsem se posunul do Baníku Ostrava, kde jsem až do svých 16 let hrával. Poté jsem odešel do konkurenční Opavy, kde jsem strávil asi svá nejlepší mládežnická léta a v dobrém na ně vzpomínám. Následovaly Vítkovice, tuším jen na jednu sezónu, jelikož jsem se chtěl kvůli škole přiblížit zpátky do Ostravy. Do mužů si mě rovnou z Vítkovic do Polanky nad Odrou stáhl Radovan Řehulka a tam jsem zůstal až doteď.


Jak se ti zatím líbí na Hlubině?

Prozatím jsem spokojený. Tréninky mají dobrou úroveň a všichni kluci makají nadoraz. To se všude nevidí.


Když jsi sem přicházel, znal jsi někoho z kabiny? A jak jsi do týmu zapadl?

Některé kluky jsem znal od vidění, některé znám velmi dobře. Například s Kubou Schmutzem jsem vyrůstal na Zábřehu, odkud pocházím. Taky znám trenéra Honzu Woznicu, se kterým jsme ještě společně hrávali v Polance. Věřím, že zapadnu dobře, ale na to abych zhodnotil, jestli už jsem zapadl, jsem tu poměrně krátce.


Co tě přesvědčilo se připojit právě k našemu klubu?

Přesvědčili mě právě kluci, které znám a hrají tady a trenér se kterým, jak už jsem říkal, se znám a jsme kamarádi.


Jak jsi spokojený se zázemím klubu?

Zázemí je momentálně na vysoké úrovni. Pamatuji si, když zde ještě nebyla umělá tráva a stála tady stará tribuna. Nikdo z nás soupeřů sem nejezdil rád. (úsměv)


Už se těšíš na novou sezonu?

Na novou sezónu se těším moc. Jsem plný očekávání, jelikož v předchozích ročnících si vedla Hlubina velmi dobře. Občas jsem se chodil dívat na zápasy a líbilo se mi, jakým způsobem se tady hraje fotbal. Doufám, že v tom budeme pokračovat a úspěchy přijdou.


Co je pro tebe cílem v sezóně?

Mým osobním cílem je odehrát co nejvíce zápasů bez zdravotních komplikací a být přínosem pro tým. Týmové cíle jsou na vedení a trenérovi, ale věřím, že jsou to ty nejvyšší.


Co bys vzkázal fanouškům?

Fanouškům bych vzkázal, aby byli trpěliví, kdyby se ze startu sezóny nedařilo. Z týmu někteří hráči odešli a někteří přišli. Výsledky nepřichází hned. Nicméně tým je silný a věřím trenérovi i hráčům, že v sezoně půjdou naplno. A samozřejmě choďte v co největším počtu, podpora je důležitá.


Dominik Šindler

kraj hřiště

25 let

341 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


logo hlubina.png
bottom of page