top of page

Sebastian Bartošic: Z žáků až do dorostu!


Sebastian Bartošic píše velký příběh. Věkem by měl ještě hrát za žáky, nyní ale nastupuje za mladší dorost a svoji kvalitu potvrzuje i na hřišti. I takové příběhy píše naše mládež! Proto jsme Sebastiana vyzpovídali a rádi bychom vám ho představili.


Co bys nám o sobě prozradil ze svého soukromí?

Je mi 13. let, narodil jsem se v Ostravě, ale bydlím na vesnici, v Mokrých Lazcích. Chodím na jazykovou školu s bilingvní výukou. Učím se anglicky a španělsky.


Kdo tě přivedl k fotbalu a v kolika letech jsi začínal?

K fotbalu mě přivedl taťka, i když on sám hrál a teď i trénuje házenou. Ale na vesnici je fotbal jasná volba. Začal jsem už ve školce, ve čtyřech letech.


V kterých klubech jsi již hrál?

Začínal jsem u nás, v Mokrých Lazcích a občas jsem chodil pomáhat do týmu ve Štítině – to je vesnice vedle. Na jednom turnaji, asi tak v sedmi letech, si mě všiml Zdeněk Grygar, který mě přivedl do Baníku Ostrava. Tam jsem hrál doteď.


Co pro tebe fotbal znamená?

HODNĚ! Je to součást mého života, přináší mi radost i kamarády.


Věnuješ se také jiným sportům? Popřípadě co děláš rád ve svém volném čase?

Do jedenácti let jsem dělal i judo – v 1. JC Baník Ostrava. Ale potom už jsem nestíhal tréninky – někdy jsem měl v jeden den fotbal i judo a o víkendu turnaje nebo zápasy v obou sportech….. Teď chodím občas na atletické tréninky k Janě Slaninové. Díky tomu se zlepšuji v technice běhu a rychlosti. A když mám úúúúplně volno a do školy taky všechno hotovo, tak jdu ven s kámošemi a někdy s nimi samozřejmě hraju na PC.


Tvůj oblíbený fotbalista a klub?

To se průběžně mění, ale teď asi Kante a Pogba, z klubů je to Manchester United a Barca.


Víme, že jsi několik let působil v Baníku Ostrava. Jak bys zhodnotil své působení v tomto klubu?

Díky kvalitním tréninkům už od přípravky mám teď dobrou techniku. Také jsem získal zkušenosti ze hry se silnými soupeři. Hrál jsem proti týmům jako je Liverpool, Manchester, Hertha Berlin, Besiktas Istanbul… běžně jsme také hráli proti Spartě, Slávii, nebo kvalitním týmům ze Slovenska, Maďarska a Polska. To bylo dobré, ale poslední dobou už jsem ztrácel radost ze hry – byl tam velký tlak a výčitky, když se zrovna nedařilo.
Jak jsi vnímal a vnímáš s odstupem času své působení na Hlubině?

Hned od začátku jsem měl dobrý pocit, je tady Zdeněk Gragar a Tomáš Kaventa, které znám už z Baníku. Jejich tréninky se mi vždycky líbily. I kluci z týmu byli od začátku super. Získal jsem vlastně celý tým starších bráchů. Na tréninky se těším a díky tomu, že jsou později a jen 3x týdně, tak v pohodě stíhám i školu.


Líbí se ti sportovní areál Hlubiny? Co ti tady chybí?

Nový areál je perfektně vybavený, jen by to chtělo ještě opravit ty staré šatny…


Ročníkově spadáš do kategorie starších žáků, ale u nás hraješ už za mladší dorost, kde patříš k tahounům kategorie?

Ze začátku jsem z toho měl trošku strach. Protože kluci, o tři roky starší, jsou větší, silnější a mohutnější. Myslel jsem, že na ně nemám …. Ale ukázalo se, že se s tím dokážu poprat. Co nezvládnu silou, doženu rychlostí nebo technikou. Alespoň mám motivaci na sobě pracovat. A pomohlo mi to i po psychické stránce. Více si na hřišti dovolím a nebojím se nezdaru – přece jsem o tři roky mladší.


Jaké jsou tvé silné a slabé stránky?

Silné stránky: rychlost, technika, nahrávky. Slabé stránky: síla ve střele i fyzická síla v porovnání s ostatními hráči.


Jaké jsou tvé fotbalové cíle a sny?

Vypracovat se a hrát za tým v TOP 5 – Bundesliga, La Liga…..


688 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


logo hlubina.png
bottom of page