top of page

S karvinou přišla první porážka v nové sezóně

Po vítěšzství nad Bohumínem a remízou s Polankou nás čekalo další těžké utkání, venku proti MFK Karviné „B“. Do výraznější šance se dostali domácí v 11. minutě, mířili ale vedle branky Otoupalíka. O pár minut později znovu hrozili domácí, kdy se uvolnili po lévé straně, znovu byl připraven náš brankář. Hra se postupně vyrovnávala a zápas zdobily rychlé protiútoky na obou stranách. Nám chyběl větší klid v předfinální fázi a Karviná těžko hledala recept na brankáře Otoupalíka. První poločas tak skončil bez branek 0:0.

V 55. minutě jsme bohužel propadli v obraně, toho využili domácí hráči Karviné a Zych nekompromisně zakončil, i přes to, že se na míč Otoupalík sáhl. Hra se ve druhé půli zlepšila a domácí jsme dokázali zatlačit, měli jsme i celou řadu standardních situací a rohových kopů. Nepříjemný zákrok musel zkousnout Krčmařík, kterého jeden z domácích hráčů kopl do obličeje. Bohužel situace byla vážná a místo něho musel naskočit Jan Vančo. Z následného tlaku jsme už nic nedokázali využít a tak musíme zkousnout první porážku

v nové soutěži.

Utkání zhodnotil trenér Zdeněk Skotnica: „Dnes jsme prohráli se vztyčenou hlavou a zlepšeném výkonu oproti zápasu v Polance. Určitě jsme si nezasloužili prohrát. V prvním poločase to byl vyrovnaný zápas, v tom druhém jsme udělali jednu chybu a zaplatili za ni gólem na 0:1. Zbytek zápasu byl v naši režii, kdy jsme soupeře zatlačili a měli hromadu centrů a střel. Bohužél gól z naší strany nepřišel, a tak jsme dnes prohráli. Chtěl bych, ale celý tým dnes pochválit, protože takhle se bojuje

o body v divizi!“

Utkání hodnotí i trenér domácích Marek Bielan: „V první půli jsme byli o něco lepší. Měli jsme několik náznaků gólových šancí, Clement šel jednou z boku a gól nedal ani Zych. Hosté toho moc neměli, až v závěru měli po našich chybách nějaký roh a nebezpečnou standardku, kterou nezakončili na zadní tyči. Deset minut po pauze jsme šli do vedení, kdy Zych utekl a da gól. Ale od té doby už to byla z obou stran vyloženě kopaná, netřeba hodnotit. Kluky ale musím opravdu pochválit za ochotu podstupovat souboje, obětavost a dravost – tak by to mělo vypadat v každém utkání. Zápasu by asi spíš slušela remíza, ale za tu naši enormní snahu a nasazení máme tři body, za které jsme všichni moc rádi.“

MFK Karviná "B" - TJ Unie Hlubina 1:0 (0:0)

Střelci: 55. Zych Kacper Roman TJ Unie Hlubina

Otoupalík - Frébort, Tomek, Knedla, Förster, Sasko (80. Foniok), Chlopek (80. Kalay), Dawid (80. Petrík), Krčmařík (K) (64. Vančo), Šindler, Bělíček (57. Schmutz)

Náhradníci: Vančo, Foniok, Kalay, Petrík, Schmutz, Podraza, Hatoň