top of page

Roman Kostka: Naše trenérská nadějeAhoj, co bys prozradil ze svého soukromí?

Ahoj, je mi 30 let, pracuji ve firmě zabývající se prodejem a pronájmem kontejnerů, a v dubnu si budu brát svou přítelkyni Katku, která mě ve všem podporuje, i když je to někdy na úkor společně tráveného času, za což jí moc děkuji.


Kdo tě přivedl k fotbalu a v kolika letech jsi začínal?

K fotbalu mě přivedli kamarádi na vesnici v Jindřichově ve Slezsku. Začínal jsem docela pozdě, až v 11 letech, stále si říkám kdybych začal dřív, kde jsem mohl dneska být (smích).


Hraješ ještě někde fotbal?

Ano, stále hraju aktivně, momentálně v nedaleké polské vesničce Zabelkow.


Jak ses dostal k trénování? Jaký jsi podle sebe trenér?

Loni v létě si takhle ležím na pláži v Chorvatsku a říkám přítelkyni, že by mě to asi lákalo zkusit, tak jsem napsal Zdenkovi Grygarovi, kterého znám ze Slovanu, kde mě vedl jako trenér. No a ruka byla v rukávu. Jaký jsem trenér? Záludná otázka. Myslím, že na to ještě neznám odpověď, stále se učím, poznávám nové a nové věci ale strašně moc mě to baví.


Jak dlouho se už věnuješ trénování? Kde všude jsi působil?

Trénování se věnuji krátce, jak už jsem říkal od loňského srpna, takže jen Hlubina.


Jsi tu krátce, ale udělal jsi velký pokrok. Jak zatím hodnotíš své působení v týmu, který vedeš?

Mé působení u mladších žáků bych zhodnotil velice kladně. Myslím, že se nám daří jak výsledkově, tak hlavně herně, ale určitě to není jen moje zásluha. Mladší žáky vedu společně se Zdeňkem, který má největší podíl na tom, jak kluci hrají a samozřejmě kluci sami, které bych chtěl pochválit za to, jak poctivě trénují a v jakém počtu.Jaké máš trenérské sny a cíle?

Když se trošku zasním, asi se vidím na lavičce předního anglického týmu. A cíle jsou jasné. Aby tým, který vedu, hrál fotbal, který bude bavit diváky a hlavně samotné hráče a mě.


Jsi tu nový, ale jak vnímáš celkově zázemí a změny, které se tu dějí?

To, co se tady vybudovalo, je něco nádherného a dík patří všem, kteří se o to zasloužili. Myslím, že se Hlubina může pasovat v top klub na Ostravsku, ať už areálem, zázemím nebo podmínkami.


Co bys vzkázal fanouškům a rodičům?

Rodičům bych chtěl vzkázat, aby své děti podporovali v tom, co dělají, aby je přišli na zápas podpořit. Fanoušci by mohli chodit ve větším počtu i na naše mládežnicke týmy.


Co říkáš na stav českého fotbalu, ať už mládežnického, tak dospělého?

Stav českého fotbalu? Asi nejvíce mě mrzí, kolik cizinců hraje v prvoligovych klubech. Raději bych tam viděl naše mladé hráče. V mládeži si myslím, že kvalitní hráče máme, jen je s nimi potřeba dobře pracovat.


Věnuješ se také jiným sportům? Popřípadě co děláš rád ve svém volném čase?

Tím, že hraji a zároveň trénuji, tak na jiný sport čas nemám. Takže ve volném čase se věnuji přítelkyni, a taky máme pejska zlatého retrívra. Je mu 9 měsíců, takže je plný energie.


Tvůj oblíbený fotbalista a klub?

Klub jednoznačně Chelsea. Dodnes mám v paměti zápas z roku 2004 proti Barceloně, kdy vyhráli 4:2. Hráč Didier Drogba.

168 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


logo hlubina.png
bottom of page