top of page

První zahraniční zkušenost našich mladších žáků

Od našeho zahraničního partnera z Polska KS Kuźnia Ustroń jsme dostali pozvání na jejich fotbalový turnaj. Výzvu jsme s radostí přijali a do Polska vyrazila družina pod vedením Zdeňka Grygara a Romana Kostky. Jak si naši svěřenci vedli, a co vše během turnaje zažili, se už ptáme u trenéra Zdeňka Grygara.Hlubina se vydala na zahraniční turnaj do Polska, což nebývá zvykem, jak k tomu došlo?

Již v létě se naskytla možnost spolupráce s Polským klubem KS Kuźnia Ustroň. Zástupce klubu jsme pak následně pozvali na slavnostní otevření naší nové tribuny. Velmi se jim líbí filozofie klubu a prostředí, které se snažíme i nadále zlepšovat. Pozvánku k účasti na turnaji v Polské Ustroni, konkrétně od klubu Kuznia Ustroň, jsme velmi rádi přijali. V jarním období plánujeme domácí turnaj mladší a starší přípravky, kde jsme naše polské přátele pozvali.


Na zkoušku jeli naši mladší žáci, kteří ve své soutěži obsadili na podzim krásné druhé místo, proč zrovna oni?

Ano, naši mladší žáci, troufnu si říct, mají za sebou, co do umístění v tabulce, krásné druhé místo. Větší radost nám dělá především herní projev týmu, a stále se zlepšující individuální herní dovednosti všech hráčů.

Jaká to byla pro Hlubinu, kluky a tebe zkušenost?

Dvoudenní turnaj přinesl klukům nové zápasové vytížení a první možnost se utkat i se zahraničním týmem. Většina kluků na podobném turnaji ještě nikdy nebyla. Já si těchto typů turnajů za těch 15 let trénování užil dost, ale i tak jsem zde zažil velmi příjemnou atmosféru. Společně s trenérem Romanem Kostkou jsme byli velmi zvědaví, jak si naši hráči poradí v nelehké konkurenci.

S kým vším jsme se utkali?

Turnaje se účastnily především kluby na úrovni naší žákovské ligy tj. o dvě soutěže vyšší. Zahráli jsme si například proti klubu Bielsko-Biala nebo raké Raków Czestochova.

Jak si naši svěřenci v zápasech vedli?

Naše hráče musím pochválit, jak k zápasům přistoupili. I přes kvalitu soupeřů jsme se snažili vycházet z konstruktivní rozehrávky od gólmana, být silní na míči a dostávat se do zakončení. Je třeba zmínit, že v našem týmu byli také tři hráči o rok mladší, a někteří hráči hrají fotbal necelé dva roky. Na některých byla znát jistá nervozita, ale to vnímáme jako pozitivum, že si kluci byli vědomi jisté prestiže konfrontovat se s takovými týmy. Celkově bych všechny hráče chtěl pochválit za přístup a dobrou reprezentaci jak na hřišti, tak i chováním během turnaje a na hotelu.

Jak bys hodnotil organizaci turnaje? Co se ti nejvíce líbilo?

Turnaj byl velmi dobře zorganizovaný. Ubytování a strava byla na vysoké úrovni a celkový přístup jako personálu hotelu, tak i organizátorů byl na vysoké úrovni. Zápasy byly ve krátkém sledu za sebou, pár bylo i hned po sobě což v chladném počasí bylo fajn.

Jak si celý víkend kluci užili?

Kluci si užili nejen spoustu fotbalu, ale také welnes v rámci hotelu, výlet vláčkem, ale také krásné prostředí městečka Ustroň. Kluci si pochvalovali kvalitní konfrontaci s kvalitními soupeři, vše bylo rychlejší, silovější.

Plánujeme i my nějakou podobnou akci? A pozveme i Kuznii Ustron?

V rámci plánovaných sportovní a společenských klubových akcí plánujeme v měsíci dubnu vždy pořádat turnaje mladší a starší přípravky, kde bychom rádi týmy Ustroně pozvali. Plánujeme také konfrontace napříč spektrem kategorií mládeže i mužů.

Jsou v plánu i nějaké další společné aktivity s polským klubem?

Máme v plánu navázat spolupráci s více kluby v blízkém okolí, kde vnímáme že výchova mládeže je v podobném duchu jako u nás a rádi bychom mezi danými kluby uvítali i polskou Ustroň. Máme v plánu nejen na úrovni zápasů napříč kategoriemi, ale také třeba setkávání trenérů a společné debatování neje na téma fotbal, rodič, coaching či životospráva. Vzájemně se tímto obohacovat.
177 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


logo hlubina.png
bottom of page