top of page

Před jarní částí sezóny

Vyzpovídali jsme před sezónou vedoucího fotbalového oddílu Patrika Davida, trenéra Zdeňka Skotnicu a asistenta Petra Petrova.


Patriku, na který zápas se na jaře nejvíce těšíš?

Paradoxně asi až na ten poslední, kdy bude jasné, jak tato sezóna dopadne. Nezastírám mírnou nervozitu, očekávání jsou velká.

 

Když odhlédneme od A-týmu, jak jsi spokojený nejen s naší rezervou, ale i mládeží během přípravy? (stačí obecně)

B-tým se společně s Áčkem účastnil zimního soustředění, v přípravných zápasech potvrdili stoupající formu, takže věřím, že budou na jarní část dobře připravení a budou bojovat o nejvyšší příčku. U mládeže nás po podzimu nejvíce trápila kategorie dorostu, byli jsme si vědomi, že nás čeká náročná příprava, ta se ale dle všeho povedla, v Ostravské zimní lize dorostu se kluci probojovali až do finále, kde podlehli Petřkovicím 2:3, takže věřím, že v soutěži se co nejdříve odpoutáme od nejnižších příček tabulky.

 

Možná si už fanoušci všimli, že v areálu probíhají i stavební úpravy, co vše se děje?

V samotném závěru roku proběhlo zabudovaní podzemních betonových akumulačních nádrží, které nám pomůžou udržet trávník v letních měsících v co nejlepší kondici. Práce ještě bohužel nejsou ukončeny, hned po dokončení by měli začít práce na novém parkovišti uvnitř areálu.

 

Co bys vzkázal fanouškům?

Že už se na ně všichni těšíme a že budeme rádi, když budou chodit v co největším počtu.

 
Zdeňku, jak hodnotíš celkově přípravu?

Přípravu bych určitě hodnotil kladně. Trvala sice dlouhých 10 týdnů, ale důležité je, že se nám vyhýbala dlouhodobá zranění a až na pár krátkodobých nemocí celou odtrénovali všichni hráči. Odehráli jsme 8 zajímavých přátelských zápasů, a dokonce jsme opět absolvovali čtyřdenní soustředění v Ústí nad Orlicí, kde hráči nabrali potřebnou fyzickou kondici, pilovali herně/taktickou stránku a stmelili kolektiv.

 

Jak proběhlo zapojení nových posil do sestavy?

Do týmu se připojilo 5 vytipovaných posil a myslím si, že skvěle doplnili kádr. Všichni tito hráči jsou nejenom dobří fotbalisté, ale také charakterově dobří lidé, což je pro náš tým vždy důležité. V týmu je nyní opět zdravá konkurence a zdvojené posty jsou pro naše cíle velmi důležité.

 

Co se podařilo během přípravy vyladit na start jarní části?

Během přípravy jsme ladili všechny aspekty naší hry, od defenzívy, mezihry až po ofenzívu celého týmu. Nejvíce jsme, ale chtěli předejít zbytečným gólům v podzimní části soutěže, které nám sebrali pár důležitých bodů. Proto do týmu přišli hned 3 obránci.

 

Jak se těšíš na první jarní utkání?

Na první utkání se těším moc, stejně jako celá kabina. Od posledního zápasu uběhly 4 měsíce a my se budeme snažit udržet postavení lídra soutěže. V neposlední řadě budeme opět doufat ve velkou podporu našich skvělých fanoušků.

 

 Bulhy, podařilo se podle představ doplnit kádr během zimní přípravy?

Myslím si, že celý tým, který pracuje na nových hráčích, odvedl neskutečný kus práce, a to jak z dlouhodobého, tak krátkodobého hlediska. Podařilo se nám dotáhnout důležité přestupy, na kterých jsme pracovali delší dobu, a nakonec jsme je úspěšně dokončili. Z toho mám opravdu radost, protože všichni vidí jen finální představení hráče, ale nevědí, kolik práce je potřeba udělat, aby se takový přestup uskutečnil. Doplnili jsme potřebné pozice, které nás trápily. Myslím si, že jsme opět tým, který svou kvalitou posunul o něco výše podle našich představ a vizí směrem do budoucnosti.

 

Sledovali jste i ostatní týmy z naší soutěže během přípravy?

Určitě se nesoustředíme pouze na sebe; musíme mít neustále přehled o aktuálním dění v naší soutěži, ale také v soutěžích nad námi. Byli jsme přítomni na mnoha přípravných utkáních, které absolvovali naši soupeři, případně i týmy z třetí ligy, abychom zjistili nové příchody, změnu herního stylu nebo nás mohl zaujmout některý z hráčů, kterým vyšla mimořádně zimní příprava.

 

Jak generálka prověřila Hlubinu na start jarní části?

Myslím si, že mnoho týmů a trenérů se upíná na samotnou generálku až příliš. Ano, má svou výpovědní hodnotu, aby se začalo dobře, ale kluci měli několik těžkých utkání v rámci přípravy a měli dlouhou a náročnou přípravu. Víme, co kluci umí a dokážou, a spíše než výsledky a samotnou generálku bych zde hodnotil, jak nám příprava v komplexu pomohla se připravit na sezonu, a to nás prověří první zápas doma proti Břidličné.

 

Jak vlastně taková příprava probíhá? Jaké má části?

Zimní příprava je poměrně dlouhá a specifická, jelikož se v uvozovkách čerpá následně celý rok. Každý tým volí přípravu různě a zaměřuje se na různá specifika, a na základě tohoto výběru volí i dané mikrocykly a bloky podle zaměření.

 

Zimní příprava se skládá z několika pomyslných bloků, kde se volí následně mikrocykly k danému zaměření. První blok zimního přípravného období – „předpřípravný“ – kluci mají týdenní plány, kdy si je po vánočních svátcích plní, a protože začínáme poměrně brzy, již 3. ledna jako jedni z mála, tak se ještě první týden pracuje spíše v předpřípravném módu.

 

Následně navazuje druhý blok zimního přípravného období – „kondiční“ – kde se už maká s kondičním trenérem a tréninky jsou zaměřené na kondiční stránku. Samozřejmě se už neběhá v lese, ale využívají se jiné tréninkové cvičení na hřišti s míčem atd.

 

Dalším blokem je třetí blok zimního přípravného období – „smíšený“, kde se do tréninkového procesu zapojuje více balónů, ale stále je tam hodně kondičních mikrocyklů. V tomto období se vyráží i na soustředění a uzavírá se tím předposlední blok.

 

Závěrečný čtvrtý blok zimního přípravného období – „vylaďovací“ nebo „herní“ – je už vyloženě herní s míčem. První tréninky po zimě jsou na travnatém hřišti a příprava už směřuje k taktické stránce a ladění posledních herních detailů, které nás trápí či tíží.

259 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


logo hlubina.png
bottom of page