top of page

Páteční večer s cenným vítězstvím

Další vítězství přidali hráči Hlubiny v páteční předehrávce, kterou sehráli ve Valašském Meziříčí. Rozhodujícím byl především první poločas, do kterého Unie vstoupila aktivně, což záhy začalo nést své ovoce ve formě branek. Vše začalo již v 11. minutě, kdy nenápadným nákopem po lajně vyslal Frébort do sprinterského souboje Chlopka. Ten díky své dravosti předskočil domácího stopera Kelárka a dostal se do samostatného úniku na brankáře domácích. Jeho zakončení stihl ještě gólman Pobořil vyrazit, nicméně učinil tak pouze před Chlopka, který se z dorážky do odkryté sítě nemýlil. Valaši na obdrženou branku zareagovali zvýšenou aktivitou a dokázali Hlubině zatopit dvěma nebezpečnými závary před Hatoňovou brankou. Odpor Valašského Meziříčí však dostal druhou zásadní trhlinu ve 28. minutě, kdy po dlouhém autovém vhazování Fréborta propadl míč až do vápna, kam jej stíhal Petrík, kterého podrazil domácí stoper Němec. Ten sice trefil nejprve míč, ale poté i nohy našeho záložníka, a tak sudí Písečný ukázal na pokutovou značku. Míč si vzal Förster, který zkušeně poslal Pobořila na druhou stranu a nekompromisně zavěsil do levého spodního rohu domácí branky. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2.


Druhý poločas páteční předehrávky již žádnou branku nenabídl, Unie svědomitě plnila taktické pokyny trenéra a i přes optickou převahu domácích měla zápas prakticky pod kontrolou, kdy naopak mohla zvýšit svůj náskok po některé z breakových situací. Vedení 0:2 tak Hlubina dovedla do vítězného konce a právem si může užít aktuální prvenství v neúplné tabulce Divize F.


Zdeněk Skotnica: „Dnes to byly zasloužené a velmi cenné tři body! Do Valmezu jsme jeli se zdravým respektem, ale také jsme chtěli hrát svou hru a narušovat kvalitní rozehrávku domácích. Od začátku utkání jsme udávali tempo zápasu a byli jsme za to odměněni dvěma góly už v prvním poločase. Ve druhém dějství mě mrzí, že jsme nenavýšili skóre pro náš větší klid. Obrovskou pochvalu zaslouží celý tým za obrannou i ofenzivní fázi a za to, jak zodpovědně jsme k utkání přistoupili."


TJ Valašské Meziříčí - TJ Unie Hlubina 0:2 (0:2)


Branky: 11. Chlopek, 28. Förster


Sestava: Hatoň - Frébort (68. Podraza), Tomek, Krčmařík, Bělíček - Dawid (60. Knedla), Petrík (83. Klíma) - Hrušovský (83. Schmutz), Förster, Chlopek - Sasko (68. Foniok)
154 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


logo hlubina.png
bottom of page