top of page

Na prvoligovou Karvinou jsme nestačili, přesto se nemáme za co stydět

Aktualizováno: 22. 9. 2020Možná by se to dalo přirovnat k zázraku, ale sen se stal skutečností. Pod ostravské Hradčany přijel prvoligový celek z Karviné. Ale pojďme na úplný začátek. Po výhře v prvním kole MOL Cup nad MFK Vítkovicemi 6:3 nám byl v losu přidělen MFK Karviná, tým z první ligy. Počáteční nadšení ale hned vystřídaly myšlenky, jak celé utkání organizačně zvládneme, a co nás všechno ještě čeká. V současné době v areálu Hlubiny probíhají stavební práce na nové tribuně, ta proto nemohla být využita. Kam tak posadíme všechny fanoušky? Bylo potřeba aspoň na protilehlé straně postavit provizorní tribunu a pochopitelně bylo potřeba zajistit i stánky s občerstvením a toalety. Už na zápase s Bystřicí jsme si vyzkoušeli rozhlas, který v současné době v areálu chybí, ale na nové tribuně chybět nebude. Poslední bylo potřeba zajistit jen testy. Ty náš tým absoloval v pondělí a všechny vyšly negativní. Už tak nic nebránilo k tomu uskutečnit tento svátek fotbalu na Hlubině a rozdat si to ve druhém kole MOL Cup proti Karviné.


Vždy je snazší překvapit favorita, který musí potvrdit svoji roli a tak jsme do zápasu šli naplno. Nastřelili jsme v úvodu břevno a tyč a soupeře jsme i v některých částech hry přehrávali. Přes sedm set fanoušků přihlíželo nezapomenutelné bitvě, která v naší historii neměla ještě obdoby. Prvoligový favorit nakonec prokázal své kvality a i když nenastoupil s hráči, kteří hráli v utkání se Spartou, jejich dostatečně široký kádr A-týmu byl nad naše síly. Skóre otevřel snadnou dorážkou do prázdné brány na zadní tyči Tomáš Jursa, ke kterému se dostal míč ze standardní situace po prodloužení hlavou od kapitána Janečky. Hosty vedení uklidnilo a přidali i druhou trefu. Centr na přední tyči zužitkoval Roman Haša a Karvinští vedli o dva góly. My jsme se dokázali otřepat až závěru poločasu, ale to už na změnu skóre nestačilo. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro hosty. Hned po třech minutách druhé půle se nádherně z dálky trefil přesně k tyči Roman Haša a v padesáté minutě to už bylo o čtyři góly, když se prosadil Dávid Guba. Po hodině hry se do zápasu dostalo pět karvinských hráčů z lavičky a pokračoval zajímavý zápas se šancemi na obou stranách. Druhou trefou v utkání pohrdl Guba, neuspěl ani rychlík Vlachovský a z dorážky jeho pokusu ani Herc. V 77. minutě pronikal do vápna domácích znovu Vlachovský, byl faulován a pískala se penalta – míč si na puntík postavil Filip Twardzik, ale vysoko přestřelil. Z protiútoku mohli domácí snížit, po kličce gólmanovi však domácí hráč trefil pouze boční síť. Deset minut před koncem úspěšně zakončil akci zblízka lobem Christián Herc a poslední gól padl o čtyři minuty později z kopačky Vojtěcha Smrže, který byl ve správný čas na správném místě, a na brankové čáře doklepl míč do sítě. Domácí nepolevovali v aktivitě - směrem dopředu je hnala touha vstřelit aspoň jeden čestný gól. Blízko k němu byl například Tóth, ale ani on v samotném závěru neskóroval. Vladimír Neuman tak udržel čisté konto, o které se ale musel pořádně zasloužit, protože byl v solidní permanenci.


Dál tak postoupili hosté z Karviné, kteří nás porazili 6:0. Hlubina se rozhodně za svůj výkon nemůže stydět a plnému areálu za krásného počasí předvedla, že je na dobré cestě a vysloužila si u soupeře respekt, ať už za předvedený výkon, zorganizované utkání či krásný areál, který teď prochází proměnou. Ve své 101. leté historii jsme nezažili prestižnější utkání, ale věříme, že to nebude poslední.


Utkání hodnotí pochopitelně i předseda klubu Pavel Ožana: Utkání se mi opravdu líbilo, naši kluci ukázali, že můžou důstojně hrát s každým soupeřem. Mé uspokojení bylo maximální. Množství diváků, krásné počasí, perfektně zajištěný „servis“ pro všechny aktéry. Potkal jsem množství bývalých fotbalistů, které jsem léta neviděl. Velmi mě potěšíl rozhovor s panem Vlkem, který měl pro Hlubinu jen slova chvály. Atmosféra na Hlubině byla jedním slovem fantastická, to už strašně dlouho na Hlubině nebylo. Doufám, že se toho ještě jednou dožiju. Utkání to bylo opravdu důležité. Po sportovní stránce to byl pro hráče zážitek. Hned ráno mi přišly na email a SMS samé pochvalné zprávy o průběhu celého odpoledné. Jsem přesvědčen, že jsme pro propagaci Hlubiny nemohli udělat víc. Mnohým návštěvníkům jsme naším areálem příjemně vyrazili dech. Mé přání bylo neprohrát o více než pět branek a aspoň jednu dát. Přesto, že se to nesplnilo, jsem maximálně spokojený. K dosažení branky chybělo opravdu málo.


Zápas zhodnotil i trenér Jan Woznica: Pro všechny v klubu to byl fotbalový svátek, prvoligové mužstvo k nám nejezdí každý týden. My jsme se k tomu snažili přistoupit co nejlépe, ať neuděláme ostudu a zároveň si ten velký zápas užijeme a zanecháme dobrý dojem. Myslím, že se povedlo obojí.Byl jsem hodně zvědavý na konfrontaci hráčů s prvoligovými hráči a byl jsem mile překvapený. Jasně, hráči Karviné mají zkušenosti s těžkými zápasy, s kvalitními soupeři, jsou více natrénovaní, ale dokud kluci mohli, tak byli rozhodně důstojný protivník. To se mi líbilo. Atmosféra byla parádní, vyšlo počasí, dorazilo hodně lidí, kteří nám drželi palce. Když jsme se dostali do zakončení nebo jsme soupeře vykombinovali, ocenili to potleskem, určitě musíme všem moc poděkovat, jen škoda, že se nám nepodařilo vstřelit branku. Co mám ohlasy k utkání, tak jsme byli chváleni a to nejen našimi příznivci, ale třeba i fanoušky a hráči Karviné. Sám trenér Karviné mužstvo chválil, to vždycky potěší a je to ocenění pro lidi na Hlubině, kteří se kolem klubu pohybují, že to dělají dobře. Důležité to bylo i pro hráče a nás trenéry. Takový zápas proti prvoligovému týmu nám dá mnohem víc, než kdybychom se na něj stokrát dívali. V praxi jsme si aspoň zkusili rozdíl v pohybu, práci s míčem i jednoduché přihrávce. Teď je jen nás co a kolik si z toho vezmeme. Krátce po utkání jsem byl trochu rozmrzelý, protože mi přišlo, že některé branky byly hodně laciné a prohrát s ligovým týmem třeba 0:3 a 0:6 je rozdíl. Když se ale zpětně podívám, tak ve druhé půli tam měla Karviná dost šancí a ještě neproměnila penaltu, takže ten výsledek asi odpovídá. Mrzí mě,

že jsme nedali aspoň jeden gól, protože šancí jsme měli hodně, ale to nás bohužel trápí i v soutěži.


Zhodnocení utkání přináší také asistent trenéra Petr Petrov: Utkání bylo určitě zajímavé, i když tomu skóre neodpovídá, měli jsme tam dobré pasáže zápas měl vše, co takové utkání má mít, góly, šance a fotbal nahoru dolů. Byla to taková odměna za pohárovou jízdu. Pomyslná třešnička na dortu. Atmosféra byla super, tolik lidí jsem dlouho neviděl, bylo by to fajn hrát takhle doma každý zápas. Já myslím, že pro kluky to bylo skvělé srovnání. Zahrát si s profíky a porovnat si schopnosti, kolik jim ještě chybí do profesionálniho fotbalu. Myslím, že zápasem žila celá Hlubina. Škoda jen toho skóre, slušila by tomu aspoň nějaká naše branka. Šancí jsme měli na konci utkání hodně, jen něco proměnit.
Góly: 17. Jursa, 25. Haša, 48. Haša, 50. Guba, 80. Herc, 84. Smrž
Sestavy

Domácí: Nosek (46. Otoupalík) – Frébort, Tomek, Vančo, Hommes (75. Tóth), Sasko, Švábík (61. Petrík), Klíma (C) (75.Hanauer), Schmutz (61. Dziža), Podraza, Karel.


Hosté: Neuman – Hanousek (61.Qose), Haša (61. Vlachovský), Jursa, Zhelizko (61. Smrž), Guba (61. Twardzik), Dramé, Stropek (61. Holiš), Herc, Mikuš, Janečka (C).


Karty: Dziža
Rozhodčí: R. Dubravský – L. Lakomý, P. Antoníček

Návštěva: 750 diváků
88 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


logo hlubina.png
bottom of page