top of page

Matěj a Tadeáš Peňázovi: Čas trávíme hlavně spolu
Občas je rozeznat mají problém i samotní trenéři, během zápasů stojí jeden za druhým, a i když začínali s fotbalem pozdě, šikovnost jim nechybí. V dalším rozhovoru představujeme bratry Tadeáše a Matěje Peňázovi.


Ahoj kluci, co byste prozradili ze svého soukromí?

Tadeáš: Je mi 16 let, narodil jsem se v Ostravě, kde i bydlím a nedaleko svého bydliště chodím na střední Zdravotnickou školu.


Matěj: Ahoj, je mi 16 let, jsem z Ostravy

a tady taky bydlím. Chodím na školu sportovní a rekondiční masér.


Co děláte nejraději ve volném čase? A trávíte ho spolu?

Tadeáš: Ve volném čase se s bráchou soustředíme na posilování, jdeme si zaběhat, ale když už jdeme jinam, tak trénovat

s klukama z týmu a když není trénink, tak si dáváme individuální. A samozřejmě čas trávíme jedině spolu, jinak to ani nejde.


Matěj: Ve volném čase se s bráchou snažíme pracovat sami na sobě, jdeme si zaběhat, zaposilovat do posilovny a když už jdeme někam jinam, tak trénovat s klukama z týmu a když není trénink, tak si uděláme nějaký sami. A jestli ho trávíme spolu? To je samozřejmé, když už se někam jde, tak jedině spolu.


Na hřišti bráníte jeden druhého, jaké je to hrát se svým bráchou?

Tadeáš: Je to skvělý pocit, když máme tu možnost mít jeden druhého po svém boku. A i přes to, že na sebe někdy na hřišti řveme, tak i tak stojíme vždycky při sobě, pomáháme si navzájem, napravujeme chyby toho druhého, povzbuzujeme se, a tak by to podle mě mělo být.


Matěj: S bráchou to je super, a to hned

v hodně věcech, já jsem útočník a brácha obránce, takže já si to diriguju vpředu a brácha vzadu. Po tréninku si můžeme říct všechno a po zápase rozebrat naší hru, navzájem si říct, co jsme udělali špatně,

a co zase dobře, protože se bereme oba jako motivaci k tomu být lepší.


Jaké máte sportovní a osobní cíle?

Tadeáš: Můj osobní cíl je to dotáhnout co nejdále ve fotbale, a třeba si zahrát v jedné z nejprestižnějších lig světa.


Matěj: Já bych to chtěl dotáhnout daleko, zahrát si v TOP 5 zahraničních ligách.


Kde jste před Hlubinou působili?

Tadeáš a Matěj: Před Hlubinou jsme oba dva působili v menším klubu s názvem TJ Slovan Ostrava, z kterého jsme po dvou letech přestoupili právě zde na Hlubinu.


Jak dlouho se věnujete fotbalu?

Tadeáš: Fotbalu se věnuju krátce, s fotbalem jsem začínal vlastně ve svých 13-ti letech.


Matěj: Bude to už pár let, co se fotbalu věnuju, ale oficiálně působím v klubech okolo čtyř let.


Jak se vám líbí zázemí Hlubiny?

Tadeáš: Zázemí Hlubiny se za poslední dobu hodně změnilo a určitě k lepšímu. Proběhlo zde hodně úprav v rekonstrukci, které se dají jen a jen chválit. Všem, co se na tomto podíleli, patří od nás všech jedno velké díky a doufám, že to tak bude pokračovat dál.


Matěj: Zázemí Hlubiny je úžasné, skvělé prostředí a hlavně skvěle zrekonstruovaný areál.


Jak jste spokojení s působením zde u nás?

Tadeáš: Jsem tady velice spokojený, máme tu skvělý kolektiv, skvělé trenéry a hlavně jsem zde poznal hodně úžasných lidí. Co se výsledku týče, tak nejen na výsledcích, ale i na herním projevu jde vidět pokrok, za který vděčíme našim trenérům a klukům za přístup k tréninkům.


Matěj: Jsem více než spokojen, ujali se nás skvělí trenéři, za což bych jim chtěl poděkovat, protože tam, kde jsem a to co umím, tak za to vděčím jim. Kolektiv je zde úžasný, mám tu hodně dobrých přátel.


Váš oblíbený hráč a klub?

Tadeáš: Můj oblíbený hráč je Sergio Ramos a oblíbený klub samozřejmě Real Madrid.


Matěj: Lionel Messi, Barcelona a momentálně i PSG.


Co jsou vaše silné a slabé stránky?

Tadeáš: Mezi mé silné stránky patří především rychlost, bojovnost, hlavičkové souboje a práce s míčem. Mezi slabé stránky patří střelba, psychika a vyhodnocováni situací.


Matěj: Mezi moje silné stránky patří rychlost, technika a síla. Mezi ty slabší patří vyhodnocování a přemýšlení v některých situacích.218 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
logo hlubina.png
bottom of page