top of page

"MÁME TY NEJVYŠŠÍ CÍLE"

Matyáš Blahuta zde na Hlubině nepůsobí jen jako hráč A-týmu, zároveň vede společně s trenéry Markem Bukovským a Michalem Drnovským starší a mladší dorost. Dnes si jeho působení na Hlubině přiblížíme více.Ahoj, vítáme tě u nás v klubu, můžeš se nám v krátkosti představit? A třeba prozradit něco ze svého soukromí?

Taky zdravím a děkuji za uvítaní. V březnu jsem oslavil své 23. narozeniny a celý život bydlím v Ostravě. Studuji na Ostravské univerzitě a zrovna letos jsem úspěšně složil bakalářskou zkoušku a hodlám pokračovat v navazujícím magisterském studiu.


Ve své bohaté kariéře jsi hrál za týmy jako jsou Baník, Frýdek-Místek, FC Zlínsko apod. Ale i přesto jsi se začal věnovat trénování, co tě k tomu vedlo?

Poprvé jsem si trénování vyzkoušel na kempu v Dolním Benešově a od té doby je to moje velké hobby, ve kterém bych se chtěl dále rozvíjet. Tudíž, když se naskytla možnost trénovat dorost za Hlubinu, neváhal jsem.


Na Hlubině jsi trenérem dorostu, máš nějaké cíle, kterých bys chtěl společně s touto mládežnickou kategorií dosáhnout?

Určitě máme ty nejvyšší cíle s trenéry, ale hlavní cíl tento půlrok je stabilizovat kádr dorostu. Postupem času budou cíle nabývat a určitě se dostaneme k myšlence postupu.


Chceš se v trenérství nadále vzdělávat a třeba jednou i prorazit na profesionální úroveň, nebo to bereš čistě jako koníček?

Ano, tímto směrem se chci stoprocentně dále vzdělávat, to mi pomůže nejen v trenérské kariéře, ale také v té hráčské. Momentálně trénovaní beru jako koníček, ale myslím, že zatím je brzo se rozhodovat, v jakém směru se má kariéra rozvine.


Na Hlubině nepůsobíš pouze jako trenér, ale i jako hráč A-Týmu, jaké jsou tvé první pocity z našeho „Áčka“ a jak tě kluci přivítali v kabině?

Pocity jsou většinou kladné. Hodně kluků znám z minulosti a pár i ze současnosti, takže s přivítáním nebyl problém.


Na jaké pozici tě můžou diváci vidět?

Většinou mě můžete vídat na ofenzivních pozicích na středu hřiště, ale nemám problém odehrát jakýkoliv post.


Co je tvým sportovním cílem?

Vyhrát ligu.


Před působením na Hlubině jsi hrál za třetiligové Zlínsko, jak se ti v tomhle týmu líbilo a dařilo?

Za mě se jedná o mé nejlepší vydařené angažmá. Za Zlínsko jsem hrál rok, v týmu jsem se spřátelil s hodně klukama a jsem s nimi dodnes v kontaktu, pořád jim fandím, i když na dálku.


Co bys vzkázal fanouškům?

Ať nás stále podporují v dobrých chvílích, ale i v těch špatných.


Poslední otázka nebude zaměřena na fotbal. Co děláš mimo hřiště? Studium, práce..? A co rád děláš ve svém volném čase?

Jak jsem zmínil hned na začátku, většinu času se snažím věnovat studiu. Mimo fotbal ale také hraji futsal, ve kterém jsem reprezentoval svoji zemi na kvalifikaci na EURO u19 a také na Akademickém mistroství světa.

149 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


logo hlubina.png
bottom of page