top of page

„LOŇSKÝ ÚSPĚCH NENÍ NÁHODA“

V dalším rozhovoru jsme vyzpovídali jednoho z kapitánů a defenzivní opory našeho týmu Dominika Šindlera, který hodnotí nejen dosavadní průběh soutěže.


Ahoj Dominiku, na Hlubině už nějakou dobu působíš, jak jsi tu zatím spokojený?

Ahoj, spokojený tady rozhodně jsem. Už když jsem tady přicházel, tak jsem věděl do čeho jdu, výborné zázemí, kvalitní fotbal, a hlavně skvělá parta v kabině. Je pravda, že už se tým od doby, co jsem tady přišel dost obměnil, nicméně můžu říct, že každý nově příchozí vždy dobře zapadl a rychle pochopil, co je tady na Hlubině základem úspěchu.


Co všechno se za ty roky podařilo?

Na čem ještě bude potřeba zamakat? Jsem zde 3. sezónu, což podle mě není zas až tak dlouhá doba, ale podařilo se toho z mého pohledu hodně. Hned v první mé sezóně se postoupilo do divize, následně 2. místo a letos bychom rádi loňskou sezónu výsledkově minimálně zopakovali. Kvalitu týmu na to rozhodně máme, takže věřím, že cíl je to reálný i když v sezóně se může stát cokoli. Dalším velkým úspěchem je naše cesta v poháru, přestože nakonec bohužel skončila tak jak skončila.


Minulá sezóna vyšla skvěle, nakonec se ale do třetí ligy nešlo, jak to vnímáš?

Věřím, že pro spoustu lidí to bylo zklamání nevzít 3. ligu. Ale já a věřím, že i spousta kluků v kabině, na to máme názor jiný. Samozřejmě, že se všichni chceme ze sportovního hlediska posouvat, ale vše má své pro i proti. Já osobně jsem rád, že jsme zůstali prozatím v divizi. Tým se alespoň může postupně doplňovat a není potřeba náhlých a velkých obměn kádru, jak to ve většině klubů po postupu bývá, a ne vždy to splní očekávání. Takto alespoň každý člen týmu může ukázat, že má na to hrát i výše a že úspěch loňské sezóny nebyla náhoda.


Je tedy cílem pro letošek postup?

Cílem určitě je umístit se v soutěži co nejvýše. Pokud z toho bude postup, bude to pro rozvoj hlubinského fotbalu jen dobře.


A ty osobně by sis chtěl zahrát ještě o soutěž výš?

Já už tolik ambicí jako někteří mladší kluci v kabině nemám, každopádně pokud mé zdraví vydrží a budu přínosem pro tým, rád si ji zahraju. Zejména na Hlubině.


Jak zatím hodnotíš dosavadní sezónu?

Prozatím jsme na prvním místě, takže se nedá hodnotit jinak než kladně. Ale jak jsem již říkal, v sezóně se může stát cokoli, takže se musíme soustředit na každý zápas.


Jaký zápas hodnotíš nejlépe?

Z toho mála odehraných zápasů, asi zápas s Polankou. Je to pro mě vždy speciální s nimi hrát, jelikož to bylo mé přechozí působiště. Zápas byl velmi náročný po fyzické stránce, ale my jsme ho velmi dobře zvládli a odvezli si 3 body.


A na jaký zápas se ještě teď na podzim těšíš nejvíce?

Rozhodně na zápas s Bílovcem, který bude určitě velmi náročný, jelikož nás jejich trenér Jan Woznica velmi dobře zná a určitě budou dobře připraveni. Já osobně se vždy těšil na ty nejtěžší zápasy, proto se těším i právě na tento.


V Mol Cupu jsme znovu došli daleko, nakonec nás přece jenom zastavilo Slovácko, jak hodnotíš ten zápas?

Zápas se nám určitě nepovedl tak, jak jsme si ho představovali, přestože nám bylo jasné, že Slovácko je tak kvalitní soupeř, s jakým se asi nikdo z nás ještě na hřišti nepotkal. Chtěli jsme si zápas hlavně užít a potěšit diváky bojovným výkonem. Bohužel nám Slovácko ukázalo jejich obrovskou kvalitu a výsledek už všichni znají.


Co myslíš, že to dalo klukům do kabiny?

Věřím, že velkou zkušenost, a hlavně možnost srovnat se se špičkou Fortuna ligy. Každý byl z výsledku zklamaný, ale musíme si říct, že právě takové zápasy nás můžou posunout.


Jak zatím hodnotíš nové posily v týmu?

Jsem spokojený. Přišli mladí kluci, kteří mají kvalitu jen je potřeba dál tvrdě pracovat v tréninku a ukazovat, že můžou tým zvednout svými výkony.


Jaký máš ty ještě osobní sportovní sen?

Už jsem to myslím říkal, když jsem sem na Hlubinu přišel a je to pořád stejné. Aby se mi vyhýbala zranění a mohl bych tak svými výkony pomoct v co nejvíce zápasech.

116 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


logo hlubina.png
bottom of page