top of page

Jan Tomek: Mým snem byla 3. ligaPatří ke stabilním členům kádru našeho „áčka“, velký pracant, který na hřišti nevypustí jediný souboj a velká síla v defenzívě. Rádi bychom vám v krátkém rozhovoru našeho obránce či defenzivního záložníka Jana Tomka.


Ahoj, co bys nám o sobě prozradil ze svého soukromí?

Ahoj, momentálně studuju na Vysoké škole báňské na fakultě Bezpečnostního inženýrství.


Věnuješ se ještě jiným sportům?

Když mám čas, tak si zajdu s kamarády zahrát nohejbal a nebo futsal.


Co nejraději děláš ve volném čase?

Moc volného času nemám, a proto ho nejraději trávím s přítelkyní, rodinou a kamarády.


Kdo tě k fotbalu přivedl?

Dá se říct, že jsem se přivedl k fotbalu sám. Když mi bylo 6 let, tak jsem přemluvil rodiče, aby mě vzali na nábor do Vítkovic, kde mě přijali.


Na který úspěch ve své kariéře vzpomínáš nejraději?

Tady musím zmínit dva úspěchy, na které vzpomínám. Ten první byla výhra ve Vítkovicích proti Spartě. A jako druhý úspěch beru zápas proti prvoligové Karviné v Mol cupu.


Kde všude jsi působil?

Začínal jsem ve Vítkovicích, kde jsem působil nejdelší dobu mé fotbalové kariéry. Když mi bylo 17, tak se mi přihodilo zranění, rok jsem nehrál a už jsem se nedostal zpátky do formy. Přešel jsem do Staré Bělé a po roce a půl jsem přestoupil tady na Hlubinu.Na Hlubině už jsi nějakou dobu, jak dlouho? Proč zrovna Hlubina?

Na Hlubině už jsem 2 roky. Hlavním důvodem přestupu byl sestup Staré Bělé, kde jsem působil. Chtěl jsem pořád hrát v kraji a dostal jsem dvě nabídky. Pro Hlubinu jsem se rozhodl díky Milana Petríka a Jakuba Dziži, kteří přestoupili z Bělé na Hlubinu ve stejný čas jako já.


Na hřišti jsi hlavně velký pracant, jaký post ti vyhovuje nejvíce?

Nejvíce mi vyhovuje střední defenzivní záložník, ale nevadí mi jakákoliv jiná pozice.


Jak se ti na Hlubině líbí a co říkáš na všechny ty změny?

Na Hlubině jsem spokojený, máme v kabině dobrou partu lidí a umíme táhnout za jeden provaz. Změny na Hlubině jsou perfektní. Nedávno se zde postavila umělá tráva a teď tu máme novou tribunu a šatny. Velké díky patří všem lidem, co se na těchto změnách podíleli.


Jaký je tvůj osobní cíl?

Můj osobní cíl je dodělat školu, najít si dobrou práci a založit rodinu.


A jaký je tvůj sportovní/fotbalový cíl?

Před pár lety byl můj sen zahrát si 3. ligu. Dnes už to vidím trochu jinak a chtěl bych se dostat do divize, nejlépe s Hlubinou.


Kdybys měl tu možnost, s kým by sis nejraději zahrál?

Kdybych měl tu možnost, tak bych si nejraději zahrál se svým bývalým spoluhráčem Filipem Kaločem, který momentálně působí v Baníku.


Co tě na fotbale baví nejvíc?

Těžko říct, co mě baví nejvíce, už odmala fotbal miluju a nedokážu si představit žít bez něj. A kdybych měl vybrat něco konkrétního, tak to bude rozhodně vyhraný zápas, pivo a klobása.


Jak zatím hodnotíš vstup do nové sezóny?

Vstup do sezóny se nám nepovedl úplně tak, jak jsme si představovali. Momentálně jsme ve středu tabulky, ale pevně věřím, že se dotáhneme na horní příčky.


Co bys vzkázal fanouškům?

Všem fanouškům bych chtěl poděkovat za velkou podporu jak na domácích, tak i na venkovních zápasech.

375 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


logo hlubina.png
bottom of page