top of page

Indiánské teepee jsme nevyloupili

Hráči ostravské Hlubiny přijeli do Havířova v neobvyklý čas, kdy se hrálo již v 10:15 dopoledne. Naše hráče to však nerozhodilo a do utkání vstoupili daleko aktivněji. V prvních patnácti minutách se hrálo převážně na polovině Havířova, což vyvrcholilo ve 12. minutě Kalayovou střelou z hranice vápna, kterou vytlačil domácí brankář na roh. Domácí Indiáni však v 16. minutě udeřili. Heller si od pravé lajny natáhl míč do středu, kde předložil míč Piękośovi, který se už tváří v tvář Otoupalíkovi nemýlil. Ve 20. minutě chtěl stav srovnat Chlopek, který se dostal k dorážce po přímém kopu, jeho pokus levou nohou však mířil vedle. Po zbytek první půle se otěží utkání ujali především domácí, do poločasu se však šlo za stavu 1:0.


Druhou půli opět začali daleko aktivněji hosté. V 50. minutě se po rychlém protiútoku dostal do úniku Chlopek, jeho sólo z pravé strany hřiště však brankář vyrazil na roh. 55. minuta přinesla individuální akci Fréborta, který se naopak po levé straně prokličkoval až do pokutového území. Jeho střela a následné 2 dorážky však brankou neskončily. Kolem 73. minuty hracího času došlo k velice nepříjemnému zranění hlubinského hráče Dominika Šindlera, který si v souboji obrátil koleno a byl odnesen na nosítkách. Šindy, přejeme ti hodně zdaru při co nejrychlejším návratu na hřiště. Hlubina v ten moment bohužel měla vypotřebována již všechna svá střídání a zápas dohrávala v desíti mužích. I přes to byla jasně dominantnější a dostávala Havířov pod obrovský tlak, kdy v 90. minutě dokonce zazněla vedle skvěle chytajícího Majerczyka tyč. Brzy nato však přišel havířovský break po hlubinském rohu, při kterém havířovský hráč pádil sám na Otoupalíka. Jeho lob ale naštěstí nemířil mezi tyče. Nastavovalo se šest minut a Hlubina se snažila i nadále uhrát alespoň remízu. V 95. minutě došlo k centru z levé strany, ke kterému se dostal střídající Badalyan. Bohužel z malého vápna trefil přímo domácího brankáře Majerczyka. Zápas skončil 1:0 a Hlubina pocítila první jarní prohru.


Zdeněk Skotnica: „Dnes jde fotbal stranou. Všichni si přejeme, ať Šindyho zranění není tak vážné, jak vypadalo. Zápas se hrál na těžkém podmáčeném terénu, což nám ztěžovalo naši kombinační hru. První poločas byl z obou stran takový nemastný, neslaný, což bohužel vyústilo v naši nedůslednost v situaci před pokutovým územím a domácí se štěstím prostřelili Otoupalíka 1:0. Do druhého poločasu jsme udělali 2 změny a hra se zlepšila. Soupeře jsme zatlačili na vlastní polovinu a hledali jsme skulinky na vytváření šancí. Trochu nás zbrzdilo Šindlerovo zranění a hra v desíti, i tak jsme však přinutili Havířov k odkopávání míčů a k velké pasivitě. My jsme si vytvářeli šance, konkrétně Chlopek, Förster a dvakrát Badalyan, bohužel posledně jmenovaný trefil hlavou tyč a ani jeho 100% tutovka z malého vápna neskončila gólem. Minulý zápas stálo štěstí při nás, dnes bohužel při soupeři. Každopádně za druhý poločas jsme utkání měli dovést minimálně k remíze, možná i k vítězství. Všechny nás to mrzí, fotbal někdy nemá logiku, ale jedeme dál a proti Bruntálu chceme být zase připraveni na 100 %.


MFK Havířov - TJ Unie Hlubina 1:0 (1:0)


Branky: 16. Piękoś


Sestava: Otoupalík - Frébort, Tomek, Krčmařík, Bělíček (46. Dawid) - Petrík (46. Knedla), Šindler - Chlopek (72. Schmutz), Förster, Hrušovský (64. Foniok) - Kalay (52. Badalyan)

174 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


logo hlubina.png
bottom of page