top of page

Hlubina má za sebou soustředění v Ústí nad Orlicí

Hlubina v minulém týdnu absolvovala herní soustřední v Ústí nad Orlicí, na kterém hráči A-týmu a naší rezervy pilovali formu na nadcházející začátek jarní části sezóny. Oba naše celky remizovaly se svými protiklady z Ústí nad Orlicí stejně 2:2 a tak srovnání stejných soutěží dopadlo nerozhodně.Na soustředění tým pod vedením Zdeňka Skotnici vyzval domácí Ústí nad Orlicí, které hraje taktéž Divizi a to skupinu C. Soupeř se dostal do vedení 1:0 ve 31. minutě a hned na začátku druhého poločasu své vedení navýšil na 2:0. Naše vyrovnání přišlo po střelách Látala v 83. minutě a o čtyři minuty srovnal na konečných 2:2 Foniok.


"Bojovný až zákeřný zápas, ve kterém se ale hrál vyrovnaný fotbal, a proto se oba týmy těžko prosazovaly. Jsem rád, že jsme i za nepříznivého stavu šli za vyrovnáním, které se nam nakonec podařilo! V první půli na Badalyanovou tyčku odpověděli domácí centrem a hlavou 0:1. Hned ve druhé půli domácí zvýšili po naší chybě 0:2. Poté jsme zvýšili obrátky a Foniok nejdříve nastřelil břevno. O chvíli později jsme udeřili po chybě v rozehrávce domácích a únik skvěle vyřešil Denis Látal 1:2. Na konci zápasu jsme zaslouženě vyrovnali Foniokem, který vše prostřelil a určil tak výsledek zápasu na 2:2 s kvalitním týmem domácích. Soupeř byl nadstandartní a není náhoda, že jsou na prvním místě Divize C. Dokonce musím uznat, že nás více prověřil než Hlučín a Frýdek-Místek z 3.ligy! Takových zápasů potřebujeme co nejvíce, abychom se zlepšovali," dodal k dnešnímu utkání trenér Zdeněk Skotnica.

Zdeněk Skotnica si chválil herní soustředění, nicméně viděl i některé nedostatky: "Soustředění z pohledu sportovní stránky dopadlo podle našich představ. Odtrénovali jsme taktické tréninky na umělé trávě, měli jsme více času na detaily u videorozborů a nabrali trochu síly v posilovně. Pozitivní určitě je, že se noví hráči docela rychle začleňují do našeho herního systému a my se neustále můžeme zlepšovat díky tomu jako celek. Naopak zapracovat určitě budeme muset na přímočarosti v ofenzívě."Nejen o nových příchodech promluvil i asistent trenéra Petr Petrov: "⁠Do klubu nikdy nepřichází kluci do zcela cizího kolektivu. Vždy se snažíme, aby kluci, o které máme zájem, měli nějakou spojitost s aktuálním týmem tak, ať jsou kamarády nebo bývalými spoluhráči našich stávajících hráčů. To usnadňuje začlenění nových posil, protože nejdou do úplně nového prostředí, ale už u nás od první chvíle vidí jim známé tváře, což výrazně usnadňuje proces jejich integrace. Díky tomu se nám daří začlenit nové členy relativně rychle, co se týče atmosféry v kabině a vztahů mezi spoluhráči.

Co se týče dalších plánů, tak kluci i po soustředění pokračují v tréninku, ačkoliv teď mají o něco volnější týden, ale postupně budeme najíždět na sezónní program, a to jak počtem tréninkových jednotek, tak jejich obsahem. Čekají nás ale ještě také poslední tréninky kondiční přípravy, jejíž výsledky si vyhodnotíme před zahájením sezony na základě dat, které jsme sbírali v uplynulých týdnech. Jinak se už budeme soustředit na ladění herních detailů a v posledních dvou přípravných utkáních vyzkoušíme různé taktické možnosti a varianty tak, ať vše směřuje ke generálce s Frýdlantem a prvnímu mistrovskému utkání proti Břidličné. Pokud se ještě můžu vrátit zpět k samotnému soustředění, tak to hodnotím pozitivně pozitivně, protože nám to umožňuje naplno se věnovat fotbalu bez omezení, v plném počtu hráčů a bez dalších vnějších vlivů. Máme kluky k dispozici neustále, takže máme prostor pro věci, které bychom jinak nestihli. Kluci si vyzkouší „ligové“ rozložení tréninkových dnů a my můžeme sledovat, jak to ovlivňuje jejich nejen fyzickou, ale i psychickou stránku. Největším plusem je utužení kabiny a celkově týmu, protože spolu trávíme veškerý čas od rána do večera a ty vazby se prostě automaticky prohlubují. Pokud bych to měl shrnout, měli bychom být týmovější a silnější jak herně, tak fyzicky i psychicky."
Soustředění v Ústí nad Orlicí si pochvaloval i trenér naší rezervy Lukáš Ďuriška: "Sústredenie v Ústi n. Orlicí hodnotím veľmi pozitívne. To čo som od sústredenia očakával sa nám splnilo do bodky. Chalani v tíme tvoria úžasnú partiu, vytvárajú sa medzi nimi vzťahy a kamarátstva. Tak isto aj ja som rad, že som mohol chlapcov lepšie spoznať ako ľudí a nie len ako hráčov na ihrisku. Je pre mňa dôležité aby tímový duch v šatni rástol a preto sa musíme o neho starať a rozvíjať ho. Bez toho nebudeme úspešný. Nepokladám za úspech len to aby sme vyhrali zápas, ale hlavne to aby sme sa z neho po zápase spolu radovali ako taká “futbalová rodina”. Úspech nemá žiadnu hodnotu, ak ho nemáte s kým zdieľať a to sa snažím chlapcom “natlačiť” do hláv. Tieto veci sa potom prenesú aj na ihrisko, na tréning či v zápas. Chalani išli 3 dni v režime profesionálnych futbalistov a odmakali to na jednotku. Nemyslím tým fyzicky ale hlavne mentálne a prístupom. Strašne ma teší že chalani začínajú byť uvedomelí, čo sa týka štýlu ktorým chcem hrať. Dostávajú do seba to DNA. Začínajú chápať futbal. Kde majú byť, kedy a prečo. Prečo majú robiť to a prečo zasa tam to. Je to proces, beh na dlhu trať a vidím na chalanoch, že robia úžasný progres. To ukázali opäť aj v zápase s Ústí n. Orlici. Celý zápas sme dominovali v obrane aj v útoku. Naša reakcia po strate lopty sa stále zrýchľuje. Som veľmi spokojný s hrou, aj keď vždy je čo zlepšovať. Mám na chalanov vysoké nároky a to sa nezmení.

Zápas skončil 2:2. Góly za nás Jirka Ciník a Radim Šamara."

Zde góly Ciníka a Šamary:


Fotogalerie ze soustředění:
52 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


logo hlubina.png
bottom of page