top of page

Eliška Klimešová: Budujeme tým juniorekMohla by se nám v krátkosti představit? Kdo je Eliška Klimešová? Jsem trenérka u mladší přípravky a juniorek na Hlubině. Je mi 19 let a fotbalu se věnuji od základní školy. Ve volném čase se věnuji své práci jako asistentka finančního poradce a pokud zrovna nejsem na Hlubině, tak svůj volný čas trávím s kamarády.


Jak jsi se, jako holka, dostala k fotbalu?

Je pravdou, že jsem se k fotbalu dostala v pozdějším věku, jelikož jsem se věnovala jiným sportům. To se však změnilo na základní škole, kdy se v mém okolí začali objevovat lidé, kteří se fotbalu věnovali, nebo se o něj zajímali. Když se mi fotbal začal dostávat do podvědomí, řekla jsem si, že to chci zkusit. Jelikož tehdy nebylo v kraji moc dívčích klubů, moje první krůčky poputovaly do FC Baník Ostrava, a tam to vše začalo.


Hraješ fotbal aktivně? Momentálně zatím ne. Kvůli časové a zdravotní stránky. Ale ještě tomu dávám šanci, uvidíme :)


Jak jsi začala trénovat?

Vlastně to byla ze začátku úsměvná náhoda. Jednou jsem se nemohla, kvůli zranění, zúčastnit tréninku, a zrovna v ten den měli, ještě tehdy s námi na Bazalech, trénink dívčí přípravky. Nastala situace, kdy byl potřeba záskok u přípravek, a tak jsem si je vzala na starost já. A takhle to pokračovalo nějakou dobu, až jsem se stala asistentem trenéra u dívčí přípravky.

Jaké jsou tvé trenérské cíle? Určitě, jak už jsem říkala, posouvat se. Touhle větou se řídím nejen ve fotbale. Je to strašně důležité. Pořád se něco nového učím. Chci dosáhnout toho, aby moji svěřenci nejen dokázali podávat skvělé výkony, ale abych pro ně dokázala vytvářet podmínky k vytváření fotbalové i lidské osobnosti

Na Hlubině se věnuješ mladší přípravce, jak si podle tebe vedou?

Dětem se po fotbalové stránce věnuju necelé čtyři roky. Práce s nimi mě neskutečně baví a naplňuje. Na Hlubině máme okolo 20 dětí v mladší přípravce a je to velká radost. Všichni z trenéru rádi sledujeme jejich bojovnost, chuť hrát a radost, kterou mají z tréninků nebo i zápasů.

Jak vnímáš podmínky v nově budovaném areálu na Hlubině? Můžu s jistotou říct, jelikož jsem působila už ve dvou klubech, tak tady na Hlubině se to nedá srovnávat. Jak už po stránce takové, kde se Hlubina za poslední měsíce dostala a vypracovala, tak přes organizaci a skvělý přístup kolegů. Hlubina má skvělou vizi a všichni jsme na skvělé cestě.

Neuniklo nám, že u nás také vzniká i dívčí fotbal, jak to začalo?

Poprvé jsem na Hlubinu přišla s tím, že budu pomáhat u mladší přípravky. Jednou jsem však po našem tréninku zůstala déle a všimla si tréninku starších žáků, kde jsem jsem zjistila, že mají aktivní hráčky v juniorském věku. Přišla mi škoda nevyužít příležitosti, dát jim šanci a začít realizovat dívčí tým. Jelikož holky jsou ve věku, kdy měly poslední sezónu na to, zahrát si s klukama. Jak pro ně, tak i pro mě je to nová zkušenost, stále se učíme, zdokonalujeme, ale máme společný cíl, kterým holkám pořád opakuji a to, že se chceme posouvat dál. Není to práce jen na hřišti, ale i mimo něj a můžu říct, že jsme udělaly správný krok.

Co by jsi vzkázala holkám, které rády sportují a třeba by chtěly začít s fotbalem ve věku 14 - 16 let? Že jsou u nás pro ně dveře otevřené. Rády je s holkami naučíme nové věci a užijeme hodně legrace. Pokud tě fotbal zajímá, přijdi si s námi zatrénovat. Nemusíš mít strach. Když nezkusíš, nezjistíš.


Eliška Klimešová e.klimesova02@seznam.cz224 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
logo hlubina.png
bottom of page