top of page

Domácí utkání s Frenštátem dopadlo v náš prospěch

Aktualizováno: 2. 11. 2022

Hlubina jako nováček soutěže zatím předvádí velmi zajímavé výkony a dlouhou dobu se držel i na špici tabulky. V Jičíně sice odjížděl bez bodů, kdy ani trenér nebyl spokojený s průběhem hry: „Nestíhali jsme, prohrávali jsme souboje, neměli odražené míče, soupeř byl všude první. Z toho nám to šestnáctky létal jeden centr za druhým, zakončovali, a nebýt Otoupalíka v brance, tak jsme mohli prohrávat dva tři nula. Naštěstí jsme to přežili, pak se hra vyrovnala, začali jsme vyhrávat souboje, byli silnější na míči a měli i nebezpečné situace, ale žádnou tutovku. O přestávce jsme si řekli, co je špatně, zjednodušili jsme hru a víceméně Jičín do ničeho nepustili. Bohužel, tak jako nás Otoupalík v prvním poločase podržel, tak pak si vybral slabší chvilku, kdy mu vypadl dlouhý míč z rukou a soupeř ho doklepl do branky. Je to škoda, ale holt i to přináší fotbal. Každopádně to nebyl náš hlavní problém v zápase. Tím bylo to, že z hromady centrů jsme nic nevytěžili. Ani jsme si toho moc nevytvořili. Vyloženou šanci si snad ani nevybavuji. Chyběl nám tlak do brány,“ dodává trenér Skotnica.

Nicméně ve vloženém utkání na státní svátek proti Valašskému Meziříčí jsme brali všechny tři body, a to jsme se museli vypořádat s velkou marodkou. Vysvětluje trenér Hlubiny Zdeněk Skotnica: „Již před zápasem nám onemocněl kapitán Krčmařík a v průběhu zápasu jsme také přišli o Chlopka a Dawida. Věděli jsme, že dnes navíc narazíme na jednoho z nejfotbalovějších týmů celé divize. Valašskému Meziříčí nedělal vůbec problém náš vysoký pressing a opravdu prokazovali nadstandartní technické kvality. V prvním poločase jsme měli opravdu velké problémy na naší levé straně, ale situace jsme přežili a naopak jsme to byli my, kdo udeřil. V druhém poločase jsme tolik nebláznili a drželi se v bloku. Valmez byl na míči stále dominantní, ale do ničeho jsme ho nepouštěli. Když už se zranil Dawid, udělali jsme v sestavě posuny vyšlo nám nasazení Dominika Šindlera na šestku, jelikož z brejku skóroval a soupeř šel do kolen. Hosté sice na konci utkání snížili po naší nedůslednosti v obraně na 1:2, ale 3 body opět zůstávají na Hlubině. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, za obětavý a poctivý výkon.“ Chuť jsme si tak spravili s Valašském Meziříčím a čekalo nás další domácí utkání, tentokrát s Frenštátem pod Radhoštěm. V něm jsme udeřili ve 25. minutě, kdy jsme vysokým napadáním soupeřovy rozehrávky získavali tlak. Ten vyústil v přečíslení po levé straně, kdy Sasko posouval v šestnátce na Förstera, ten celou akci vylepšil ještě přihrávkou na osamoceného Chlopka a ten dorážel do odkryté brány. Soupeř odpověděl hned o chvíli později. Volný kop ještě dokázal Otoupalík vytěsnit na břevno, odražený míč se ale vrátil do nebezpečného prostoru v šestnátce,

kde už byli připraveni hráči Frenštátu a dorážející Žák se nemýlil. Bylo srovnáno. Vedení jsme si vzali až ve druhém poločase, kdy se v 52. minutě nejlépe v pokutovém území po rozhrání rohu Försterem, zorientoval Schmutz, který z dorážky překlopil vedení na naši stranu. To už jsme si do konce utkání nenechali vzít a po druhé za sebou jsme doma zvítězili. Jak náročné utkání hodnotí trenér Zdeněk Skotnica: „Zasloužené 3 body opět zůstaly na Hlubině. Frenštát byl nepříjemný soupeř a my se klasicky hledali prvních 20 minut zápasu, kdy byli hosté opravdu nebezpeční, ale byli jsme to my kdo vsítil vedoucí branku krásnou akcí. Poté jsme zaspali u standartní situace a hosté srovnali. A když jsme nevyužili vyložené šance, šlo se do kabin na nerozhodného stavu. Do druhého poločasu jsme vlítli a hýřili aktivitou. Vyůstěním toho byla vedoucí branka po rohovém kopu. Zbytek zápasu jsme kontrolovali míč a hosty jsme do ničeho nepustili. Na tabulku se teď hezky dívá a je třeba si to užít!“

TJ Unie Hlubina - SK Beskyd Frenštát p. R. 2:1 (1:1)

Střelci: 25. Chlopek Patrik, 52. Schmutz Jakub - 32. Žák Matěj

Sestava TJ Unie Hlubina Otoupalík – Tomek, Knedla, Förster, Sasko (86. Bobčík), Chlopek (72. Bělíček), Petrík (56. Frébort), Schmutz (72. Foniok), Podraza, Krčmařík (K), Šindler Náhradníci: Frébort, Vančo, Foniok, Kalay, Bělíček, Bobčík, Ritter