top of page

Důležité vítězství a první body v sezóně

Na Hlubinu přijel Fulnek a po dvou prohrách to bylo pro domácí klíčové utkání. Vypadalo to na hladký průběh zápasu, hned v deváté minutě prověřil přízemní střelou k tyči pozornost gólmana hostů Jakub Schmutz. Poté ten samý hráč vystřelil zpoza vápna, trefu brankář Rozsypal vyrazil pouze před sebe, vyrazil i následnou dorážku Filipa Kostelanského, překonal ho až Dominika Šindlera, gól ale nebyl pro ofsajd uznaný. Domácí ale zvýšili tlak a na první gól jsme nemuseli čekat dlouho. V 17. minutě se trio hráčů Schmutz-Klíma-Šindler prokombinovali až k centru do vápna, kde se z druhé vlny pěknou ranou do levého rohu prosadil Marek Švábík. Pěknou ranou se předvedl i Filip Kostelanský, střela z dálky bohužel bránu hostů více neohrozila. Ve 27. minutě vyvezl míč z vlastního pokutového území až k bráně soupěři Jan Krčmařík, ten sice svoji střelou trefil prvního obránce, ale k odraženému míči se dostal Jiří Hommes a byla z toho nepříjemná trefa, kterou gólman stačil vyrazit pouze na roh. Ve 33. minutě jsme rozehrávali rohový kop, míč si našel na zadní tyči úplně osamoceného Jana Vanča, který se nemýlil a brankáře nekompromisně prostřelil. Hosté výrazně zahrozili až v 37. minutě, kdy se krásně trefil ze standartní situace kapitán Fulneku Jakub Černín, ještě hezčí zákrok si ale připravil Jan Otoupalík. Jednoduchá a účinná akce přišla ještě před samotným koncem prvního poločasu. Po vhazování si převzal míč Marek Švábík, který nacentroval do vápna, kde se krásně hlavou prosadil Jakub Schmutz. Do šaten jsme tak šli za příznivého stavu 3:0. I druhý poločas jsme začali velmi aktivně a měli více ze hry. A už mohlo být rozhodnuto, do obrovské šance se po úniku dostal nový muž na hřišti Antonín Foniok, ten předložil míč Ondřeji Klímovi, který chtěl chytře brankáře přelobovat, míč ale skončil na břevnu a ani následná dorážka Dominika Šindlera v bráně neskončila. Do další obrovské šance se dostal další střídají hráč na hřišti, Adam Procházka sám před brankářem přestřelil. A do třetice – znovu se do uvolnění dostal Adam Procházka, kterého ale vychytal brankář hostů Rozsypal. A na tři jasné tutovky přišla odpověď Fulneku. Když už to vypadalo, že je tým hostů spíše odevzdaným soupeřem, přišla naděje v podobě snižující gólu. Po rychlé kombinaci Vojtěcha Juříka a Jakuba Černína se míč dostal do pokutového území, kde si ho do vlastní brány smolně srazil Jan Vančo. A hosté trestali i podruhé, trojice hráčů Fulneku se velmi snadno uvolnila středem hřiště, kdy na konci rychlého přechodu přesně mířil Jakub Černín. V 86. minutě mohl rozhodnout Marek Švábík, jeho pokus ale brankář vychytal. V samotném závěru utkání se hosté mohli dočkat vyrovnání, na poslední roh šel do vápna i brankář, který se nakonec dostal do velké příležitosti a nechybělo mnoho, aby se stal střelcem i on. TJ Unie Hlubina – Fotbal Fulnek 3:2 (3:0) Střelci: 17. Švábík Marek, 33. Vančo Jan, 44. Schmutz Jakub, – 74. Vančo Jan (vl.), 80. Černín Jakub Sestavy: Domácí: Otoupalík – Tomek, Vančo, Švábík, Klíma (K), Kostelanský (63. Procházka), Schmutz, Podraza, Krčmařík, Šindler (65. Buryan), Hommes (63. Foniok) Náhradníci: Vojtek, Fonion, Procházka, Drastich, Buryan, Nosek Hosté: Rozsypal, Kovář, Sedlák, Juřík, Šlesár, Jurča (67. Durec), Vašina, Maléř, Černín (K), Špitalík, Večeřa (75. Žádník) Náhradníci: Durec, Žádník Žluté karty: 48. Večeřa, 83. Žádník Diváci: 140