top of page

„CHCI SI ZAHRÁT TŘETÍ LIGU“

V dnešním rozhovoru jsme vyzpovídali naši velkou oporu nejen záložní řady, kapitána, osobnost na hřišti, Borise Förstera.


Ahoj Borisi, na Hlubině už nějakou dobu působíš, jak jsi tu zatím spokojený?

Jsem spokojen. Moc, jako vážně můžu říct že Hlubina asi nejlepší můj krok, který jsem udělal, i když to bylo nejdříve do krajského přeboru, z čehož jsem měl trošku obavy, protože jsem byl celou dobu zvyklý na něco jiného jak z 2.ligy, tak 3.ligy, tak i z divize, ale ukázalo se, že to bylo dobré rozhodnutí a věřím že 3.ligu si ještě zahraju.


Co se všechno za ty roky podařilo? Na čem ještě bude potřeba zamakat?

Ještě na Hlubině nejsem úplně tak dlouho, ale i za tak krátkou dobu si myslím, že jsme udělali kus práce, nejdřív to byl postup do divize, i když ze 4. místa, ale to je jedno, důležité, že jsme tam. A pak to, že jsme skončili druzí, což od nás nikdo nečekal, ale myslím, že to bylo zasloužené, byla to fakt dobrá sezóna. Na čem bude potřeba zamakat, vždy je co zlepšovat, ale máme fakt super tým, skvělý kolektiv, a díky tomu se dostávají výsledky, není to náhodu, je to jedno s druhým, poctivá práce se vždy projeví a výsledky se dostaví.


Minulá sezóna vyšla skvěle, nakonec se ale do třetí ligy nešlo, jak to vnímáš?

Ano sezóna vyšla skvěle, byla to jízda a jako odměna za tvrdou práci mohla být 3.liga. Bohužel to nevyšlo, což mě nejdříve mrzelo a byl jsem i naštvaný, protože jsem si říkal, že příště už se to nemusí podařit, ale když vidím, jakou máme sílu v týmu, tak věřím, že se to znovu podaří a teď už z prvního místa.


Je tedy cílem pro letošek postup?

Máme ty nejvyšší cíle, proto ten fotbal děláme, jak jsem řekl máme skvělý tým a ten si zaslouží hrát 3.ligu.


A ty osobně by sis chtěl zahrát ještě o soutěž výš?

Mohl jsem hrát 3.ligu i letos, měl jsem nějaké nabídky, ale já si chci 3.ligu zahrát na Hlubině, takže ano, rád bych si ještě zahrál vyšší soutěž, dokud jsem zdravý, fyzicky se cítím dobře a dokud budu přínosem pro tým, tak proč ne.


Jak zatím hodnotíš dosavadní sezónu?

Zatím šlapeme jak hodinky, až na ten Šumperk, což mě strašně štve, ale je dobře, že ta prohra přišla tak brzy, rychle jsme se z toho oklepali a jedeme zase dále zápas od zápasu, 7 zápasu z toho 6 výher, to o něčem svědčí, takže zatím super a doufám, že to tak půjde i dále.


Jaký zápas hodnotíš nejlépe?

Asi zápas s Opavou, jelikož tam padlo 8 gólů, takže to pro diváka musela být super podívaná, proto lidi chodí na fotbal, aby viděli spoustu gólů a dobrý fotbal.


A na jaký zápas se ještě teď na podzim těšíš nejvíce?

Na zápas s Havířovem, jelikož jsem tam dlouho působil, tak je to pro mě trošku jiný zápas, než ostatní a vždy je to správně vyhecované, takže na ten zápas se těším.


V Mol Cupu jsme znovu došli daleko, nakonec nás přece jenom zastavilo Slovácko, jak hodnotíš ten zápas?

Všichni jsme byli šťastní, že přijede právě Slovácko, tým z nejvyšší soutěže, byl to svátek na Hlubině, a i když to byl debakl, tak nikdo nemohl nic jiného čekat, vždyť ti kluci trénují 2x denně, jsou to profíci, my chodíme do práce a trénujeme 3x týdně, takže logicky musel být vidět rozdíl. Takže vůbec nevadí, že jsme prohráli, lidi přišlo hodně, byla skvělá atmosféra, jen mě mrzí, že tolik lidí nechodí na každý zápas.


Co myslíš, že to dalo klukům do kabiny?

Tak já věřím, že hodně to dalo mladým klukům, kteří to mají ještě před sebou a chtěli by si určitě taky zahrát 1.ligu, tak viděli, jak musí makat, aby se tam dostali, že je to ještě kus cesty a musí na sobě hodně makat.


Jak zatím hodnotíš nové posily v týmu?

Všechno to jsou mladí kluci, kteří na sobě chtějí pracovat, a i když skoro všichni přišli z vyšší soutěže a mysleli si třeba že budou jasně hrát, tak to tak není, protože máme fakt široký a výborný kádr, a proto musí stále makat a bojovat na každém tréninku o místo v sestavě, u nás nemá nikdo místo jisté, na každé pozici máme zdvojené hráče, takže na trénincích to je vždy boj o místa.


Jaký máš ty ještě osobní sportovní sen?

Moc bych si jednou chtěl zahrát na Letné na „vyprodaném stadionu“. Chtěl bych na živo vidět El Clasico. Ale ten hlavní sen momentálně je zahrát si na Hlubině 3.ligu!
188 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


logo hlubina.png
bottom of page